Edice Magický domeček

Autor: Mary Pope Osbornová

Ilustrátor: Jutta Knippingová

Nakladatelství: Fragment v Havlíčkově Brodě roku 2005

Počet stran: 86

Literatura: dobrodružná

Jednou si Anička s Kubou řekli, že půjdou navštívit domeček na starém dubu. Navštívili ho. Vylezli po provazovém žebříku nahoru do domečku, kde byla spousta knih, ale Anička se sháněla po myšce Kaštance, kterou nakonec našla v ponožce. Kuba zatím našel knihu o pralese, která se mu líbila. Otevřel ji a ukázal na obrázek s pralesem, což způsobilo, že se tam přemístili. Takže jakmile slezli dolů po žebříku, vydali se na cestu a museli se brodit houštinami, až došli na místo, kde zjistili, že jsou masožraví mravenci. Hned odtamtud utekli k řece, kde plavala vydlabaná kláda, do které nasedli a odplavali před mravenci. Když byli dost daleko, chtěli ke břehu, tak se Kuba chytil liány, která ale nebyla liánou, ale hadem. Tak ho pustil a museli plout dál. Anička pak uviděla kůru, která by byla dobrým pádlem, ale když po ní sáhla, tak to byl krokodýl. Pluli tedy opět dál, až narazili na opici, která jim házela ovoce do lodě, ale Anička je po ní házela zpět a opička utekla. Kuba se nakonec chytil pravé liány a přitáhl je ke břehu. Chtěli do domečku, ale nevěděli, kudy mají jít, a tak je tam zavedla myška. Nakonec tam zaběhla ještě opička a hodila jim tam ovoce, o kterém se pak z knihy dozvěděli, že je kouzelné. Tím získali další potřebnou kouzelnou věc na vysvobození Morgany.

Charakteristika jednajících postav: Kuba je nebojácný, nebál se tmavého pralesa. Anička je chytrá, porozuměla opičce; oba jsou zvídaví a obětaví.

Kniha je zajímavá tím, že Anička a Kuba jdou kamkoli, i tam, kam se bojí. Vybral jsem si ji, protože se mi líbí prales a vše co v něm žije. Doporučil bych ji těm, kteří mají rádi jednoduché dobrodružné příběhy, hlavně těm, kdo už něco z této edice četli. Je určena pro čtenáře od sedmi let. Četl jsem ji tři dny.

Názvy kapitol: Kde je Kaštanka?, Nástrahy pralesa, Jejda!, Jsou jich miliony!, Zubaté rybky, Opičí trápení, Roztomilé koťátko, Upíři?, Druhá věc, V půli cesty.

Martin Vach, 5. ročník

Základní škola a mateřská škola Lukavice, okres Chrudim

Martin Vach

Zobrazení: 19286

Hodnocení: 2.3 (1325 hlasů)

Související články:

 

4. 4. 2011

 
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Martin Vach

Zobrazení: 19052

Hodnocení: 2.5 (729 hlasů)

Související články:

 

4. 4. 2011

 

Pro hlasování je potřeba mít zapnuto cookies