Tuto knihu vydalo nakladatelství Fragment v Havlíčkově Brodě v roce 2005. Má 86 stran. Napsala ji Mary Pape Osbornová a ilustrovala Jutta Knipingová. Zařadil bych ji mezi dobrodružné příběhy. Obsahuje deset kapitol: Domeček na stromě, Všude knihy, Cesta do neznáma, Punťa, Zářící medailonek, Údolí dinosaurů, Útěk před nebezpečím, Obří stín, Úžasný let, Hurá domů.

Kapitola Domeček na stromě pojednává o Kubovi a Aničce, kteří si spolu hráli. Nedaleko v lese uviděli na vysokém dubu provazový žebřík. A tam, kde žebřík končil, byl vidět dřevěný domeček. Vylezli tedy nahoru a v domečku našli mnoho knih. Tyto knihy po přečtení přenesly vždy Kubu a Aničku do dobrodružných příběhů. V dálce uviděli tyranosaura Rexe, jak se k nim žene. Protože se bál o malé mládě, tak na ně řval a chtěl je sníst. Kuba a Anička o mláděti nevěděli a moc se polekali. Utekli do domečku. Anička se bála vykouknout, protože tyranosaurus byl veliký a zlý. Ale najednou si Kuba vzpomněl, že tam nechal batoh a opatrně slezl po žebříku. Když ho bral na záda, uviděl tyranosaura Rexe, jak je u domečku. Snažil se neudělat hluk a vylezl potichu jako myška po žebříku do domečku. Tyranosaurus Rex si ho vůbec nevšiml.

Z této knihy jsem se dozvěděl, jak dinosauři žili, když obývali naši zem.

Charakteristika postav: Kuba je hodný a zároveň vyhledavač dobrodružství. Anička je hravá a vynalézavá. Tyranosaurus Rex je zlý, chtěl sežrat Aničku a Kubu. Knihu jsem četl tři týdny. Je určena pro děti od šesti do deseti let. Je velice napínavá. Já bych ji doporučil všem, kdo mají rádi dobrodružství. Mně se tato kniha líbila moc, protože je dobrodružná a je v ní spousta dinosaurů.

Dominik Fuxa, 5. ročník

Základní škola a mateřská škola Lukavice, okres Chrudim

Dominik Fuxa

Zobrazení: 16710

Hodnocení: 2.3 (1078 hlasů)

Související články:

 

4. 4. 2011

 
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Dominik Fuxa

Zobrazení: 15922

Hodnocení: 2.5 (485 hlasů)

Související články:

 

4. 4. 2011