Witch - Bouře větroměru

Autor

Monika Kolářová

Napsala: Cecílie Eken

Ilustroval: Stanislav Kadlec

Knihu vydalo nakladatelství Egmont v Praze roku 2005.

Počet stran: 160

Kniha má devět kapitol: Vetřelec, Větroměr, Ošlehaní větrem, Jiná obloha, Věž bouří, Skutečné tváře, Dávní a noví přátelé, Stejný sen, Bouře a ticho.

V pátek po škole šlo pět kamarádek Will, Irma, Tarnee, Cornelia a Hay Lin, které se znají už od dětství, ke Cornelii na koláčky. Všech pět holek má magické schopnosti. Protože Cornelia bydlí dost daleko od školy, holky napadlo, že by si mohly zkrátit cestu přes les. Šly a šly, když najednou se spustil hrozně silný vítr a na obloze se objevil divný tvor a od něho se odrazilo zlaté světlo, které vtáhlo Hay Lin do nebe. Zbylé holky ze začátku nevěděly co se děje, ale pak jim to došlo. Hay Lin unesla nadpřirozená bytost. Čtyři holky došly ke Cornélii a přespaly u ní. Druhý den šly do Kondrakaru hlavního města kouzelníků.

V Kondrakaru bydlí věštec. Když tam přišly, věštec věděl, co se jim přihodilo. Pověděl jim, že Hay Lin byla nedopatřením unesena na jednu z planet, které Kondrakar přitahuje svou magii. Ta planeta se jmenuje Větroměr. Holky se tam přenesly svou myslí. Na Větroměru je hrozně silný vítr. Čtyři kamarádky našly nějaké Větromořany a ty jim pověděli, že se jmenují Ošlehaní větrem. Vyptávali se děvčat, co dělají na Větroměru, a ony odpověděly, že hledají svoji kamarádku, která sem byla unesena. Ošlehaní větrem říkali, že ale nejsou jediní obyvatelé. Žijí tady ještě obyvatelé Kopulí. Ti zřejmě jejich kamarádku unesli. Poradili holkám, jak se do Kopulí dostat.

Když tam ovšem dorazily, nastal problém. Velitel, který se jmenoval Pán počasí, jim nechtěl kamarádku vydat. Žádal totiž od ní, aby mu pomohla utišit vítr na Větroměru. Hay Lin se o to pokoušela a ani s kamarádkami se jim nedařilo vítr utišit, ba naopak, rozpoutala se ještě větší bouře, která najednou vtáhla Mistra počasí za pomoci Jokia do víru, a jako zázrakem vítr najednou ustal. Jokio se přestěhoval k Ošlehaným větrem a vzal si jejich velitelku Pandru za ženu. Děvčata se vrátila domů.

Druh literatury: fantazy

Charakteristika postav: Will, Irma, Taranee a Cornelia byly statečné, protože se nebály jít zachránit Hay Lin na Větroměr. Hay Lin byla přátelská, protože se skamarádila na Větromoiru s Tokiem. Jokio byl dobrosrdečný, doprovázel Hay Lin, aby se neztratila. Mistr počasí byl zlý, protože chtěl Hay Lin využít k utišení větru.

Kniha se mi moc líbila, hezky se četla a byla zajímavá. Je určena pro čtenáře od devíti let. Četla jsem ji pět dní.

Monika Kolářová, 5. ročník Základní škola a mateřská škola Lukavice, okres Chrudim

Monika Kolářová

Zobrazení: 20377

Hodnocení: 2.3 (1253 hlasů)

Související články:

 

4. 4. 2011

 
 
Vyhledat:
obdivovatelka witch! - witch6. 12. 2011 16:05 

miluju witch!a hodně se mi líbí jensenova taneční akademie.

Vivaz-Will - bez titulku29. 1. 2012 11:55 

Tuto knížku mám doma a četla jsem ji je moc hezká

Alžběta Macková - bez titulku4. 9. 2012 13:13 

Taky ctu casopisy i knihy witch!

:-) - Dorý5. 9. 2012 15:54 

Hezky napsané a dost dobře vysvětlené. To by šlo do galerie.

«
1/1
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Monika Kolářová

Zobrazení: 21184

Hodnocení: 2.5 (627 hlasů)

Související články:

 

4. 4. 2011