Jak se chytají lelci

Autor

Ladislava Whitcroft

Na lelky se musí opatrně. Jsou to totiž velice plachá stvoření. Hlavně je chytejte rozvážně a nespěchejte. Jestli něco lelci nesnáší, tak je to právě spěch. Před ním by i utekli, kdyby utíkat uměli. Základní pravidlo tedy zní: Lelky chytáme pomalu a pozvolna!

Na chytání lelků je expert hlavně Šotek, ovšem jeho kamarádi Lenka s Vojtou jsou také moc šikovní a v této záslužné činnosti se poctivě procvičují. Už mají lelků doma plnou poličku. Lelci se občas sice trochu pošťuchují, ale jinak je s nimi zábava a většinu času pilně lelkují.

Že byste chtěli vědět, jak vypadají? Jak jsou lelci velcí a jestli vypadá lelek trochu jako lilek? Zda se narodili v exotickém Lelkistánu nebo za humny v Lelkově Lhotě? Tak to vám nepovím. Každý lelek je totiž jiný, každý má svůj vlastní příběh. Ale mám návrh. Co kdybyste si zkusili nakreslit svého vlastního lelka nebo o něm napsali příběh? Zkuste si nejdříve rozmyslet, jak ten váš lelek vypadá, jaké má vlastnosti a co ho baví. Pomůže vám při tom první Šotkův pracovní list. V dalších listech si pro vás Šotek připravil několik hádanek a doplňovačku. Pracovní listy naleznete v příloze.

A aby toho nebylo málo, ještě tu pro vás máme malý kvíz.

Aby se vám zobrazila příloha s pracovními listy a kvíz, musíte být přihlášení.

Ladislava Whitcroft

Zobrazení: 39922

Hodnocení: 2.2 (1020 hlasů)

Související články:

 

19. 1. 2011