Vydala vaše základní škola literární sborník, na kterém jste se podíleli svými texty či obrázky? Pokud ano, přihlaste se do soutěže Nadílka našich dílek 2012. Jestli ne, dejte nám vědět, že chcete s vydáváním školního sborníku začít, a my Vám s ním pomůžeme.

Občanské sdružení Abeceda vyhlašuje 3. ročník soutěže Nadílka našich dílek 2012 s podtitulem „soutěž literárních sborníků”. Zúčastnit se mohou všechny mimopražské základní školy. Důležité je, abyste většinu práce na sborníku odvedli vy, žáci - tedy abyste byli autory textů, obrázků či fotografií. Učitelé vám samozřejmě mohou s vydáním sborníku pomáhat.

Jak se přihlásit do soutěže školních sborníků?

Vyplňte přihlášku do soutěže školních sborníků Nadílka našich dílek 2012 a pošlete ji do 1. září 2012 poštou na adresu: ABECEDA, o. s., Svatoslavova 611/3, 140 00 Praha 4 – Nusle. Společně s přihláškou zašlete i váš sborník (třikrát). Je možné zasílat i starší sborníky, ale jen ty, které nebyly zaslány do 1. nebo 2. ročníku naší soutěže.

Kdy a jak zvolíme vítěze?

V prvním týdnu v září 2012 vyhodnotí odborná porota zaslané sborníky, vybere vítěze v jednotlivých kategoriích a určí absolutní pořadí nejlepších sborníků. Jejich redaktory pozveme na slavnostní vyhlášení výsledků spojené se zajímavými workshopy. Porotci budou moci udělit originálním sborníkům čestná uznání.

Porotci se zaměří na následující hodnotící kritéria:

1) Kvalita textů

2) Propojení textů a ilustrací (fotografií)

3) Celkový vzhled sborníku

4) Celková koncepce sborníku

Nebojte se poslat svůj školní sborník do naší soutěže, i když se vám zdá, že má řadu nedostatků. Každá redakce totiž obdrží tipy, jak svůj sborník vylepšit!

Co ještě získáte?

Už teď můžete na našem webu Šotkoviny (http://www.sotkoviny.cz/spisovatelem-hrave) číst zajímavé články, které vám pomohou s psaním nejrůznějších žánrů. Zde se můžete také podívat na vítězné sborníky z předchozích dvou ročníků soutěže „Nadílka našich dílek 2010“ a „Nadílka našich dílek 2011“.

Soutěž „Nadílka našich dílek 2012“ je součástí projektu „Čtenářská gramotnost a projektové vyučování“. Tento projekt byl podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Na vaše sborníky se těší

PhDr. Tereza Linhartová

Odborný garant pro oblast Čtenářská gramotnost a tvůrčí psaní

linhartova.tereza@abeceda-os.cz

+420 777 799 627

 Přihlášku do soutěže "Nadílka naších dílek" naleznete v příloze.

Tereza Linhartová

Zobrazení: 22120

Hodnocení: 1.9 (1223 hlasů)

Související články:

 

4. 5. 2012