Kravička Eva

Autor

Terezie Mutlová

Ahoj, já jsem Eva. Kráva Eva. Narodila jsem se mamince v Ben Rinnes ve Skotsku. Odmalička sním o tom, že ze mě bude velká cestovatelka.

V osmi měsících jsem utekla rodině na výstavě Exhibition of livestock. Bála jsem se, že mě můj chovatel prodá a někdo si ze mě udělá řízek. A tak jsem začala cestovat. Tehdy jen po své rodné zemi. Ale pak mě to cestování začalo hodně bavit, tak jsem se z Anglie dostala do Německa.

Foto: Terezie Mutlová

V Německu moje působení nebylo nějak dlouhé, ale v Maďarsku jsem zůstala tři měsíce. Našla jsem si tam přítele Timona. Pozor! Je to kohout! Chodili jsme spolu do té doby, než mě začal podvádět s klisnou Ivanou! Byl to hrozný sukničkář.

Z Evropy jsem co nejrychleji odjela. Někdy mě řidiči nechali svézt na kapotě auta. Také jsem měla v úmyslu přeplavat do Afriky, ale kamarád Kikin mi to rozmluvil. Prý bych to neudýchala. Do Afriky jsem se dostala záhadným způsobem. Ani nevím jakým. Málem jsem byla sežrána lvy a gepardy, ale díky mému vzdálenému bratranci bizonovi Edovi jsem přežila. Ten mi také poradil, že pro zvířata jako já je to nejlepší v Jižní Americe. Přesněji v Chile. Tam jsem se dostala s pomocí krokodýlů a hrochů.

Jen tak jsem se potulovala po Chile, ale také jsem se byla podívat do Argentiny, ale tam to nebylo takové jako v Chile. V Chile jsou pro mě lepší podmínky. Argentina pro mě prostě není.

A jak jsem se toulala po chilských loukách, našel mě moc hodný pán. Jak se jmenuje, nevím dodnes. Ale já mu od začátku říkala Harry. Ten mě odvezl na svoji farmu, kde bydlí se svojí ženou a čtyřmi dětmi. Doufám, že mě nepřivezl jen proto, aby mě mohl sníst. Jeho farma je velká. Přímo obrovská! Je tu asi padesát slepic s kuřaty a pět kohoutů. Jak si vzpomínáte, s jedním jsem v Maďarsku chodila, ale na tyhle jsem se ani nekoukla. Do oka mi padl někdo jiný. Věříte na lásku na první pohled? Já do této doby ne, ale když se moje a Karlíkovy oči střetly, změnila jsem názor.

Karlík je velmi příjemný, pohledný a hodný šestiletý býk. Byla to opravdová láska. Nebyl to takový úlet jako s Timonem. Naše první rande bylo na louce na lesem. A pak byla další a další rande. A z té naší lásky se narodilo naše první telátko, Tomík. Tomík přišel na svět v den mých pátých narozenin. Dnes už mi je šest a půl roku a na Tomíka čeká překvapení. Sestřička Ema.

Jsme moc šťastní.

Terezie Mutlová, 8. ročník

ZŠ Benešova 585, Třebíč

Terezie Mutlová

Zobrazení: 12030

Hodnocení: 1.8 (637 hlasů)

Související články:

 

18. 10. 2011

 
 

Diskuze: Kravička Eva

Autor

Terezie Mutlová

Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Terezie Mutlová

Zobrazení: 12030

Hodnocení: 2.5 (414 hlasů)

 

18. 10. 2011