„Dobrý den, vážení posluchači rádia Herkules. Od mikrofonu zdraví Howard Kirkman. Právě posloucháte soutěž LETEM SVĚTEM S MIKROLETEM, kdy se náš soutěžící ocitne v samotném vesmíru. Tady na Loutkářském náměstí v Broskvonicích jsme společně s naším štábem potkali dvě dívky, Lídu a Edit.“

HOWARD: „Dobrý den, slečny, proč jste se chtěly zúčastnit soutěže LETEM SVĚTEM S MIKROLETEM?“

LÍDA: „To víte, ráda bych tam viděla Mima a Božku (smyšlený seriál, jehož hrdiny jsou upírka Božka a mimozemšťan Mimo).“

EDIT: „Kušuj! Pane redaktore, Liduna si ten seriál vymyslela! Ráda by si odvezla domů 1 000 000 000 000 000 Poů (úžasný mimozemský mazlíček pro mobilní aplikace)!“

HOWARD: „No, to je stejně jedno, dostaly jste se právě mezi elitu těch, kteří do vesmíru poletí!“

LÍDA A EDIT: „Kdo s námi ještě poletí?“

HOWARD: „Dalšími účinkujícími jsou BEJBY SALÁTEK, Mr. KvětákDrtičDancer, LEDOVÁ KAROTKA, BŮŮŮRÁK OBLABLA!!!!!“

LÍDA A EDIT: „Hustýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý“

Nastal den, kdy se naše hrdinky měly vydat do vesmíru. Určitě se ptáte, proč vyprávím o normálních dívkách a ne o nějakých monstrech a zrůdách. Lída a Edit nejsou jen tak obyčejné holky. Umí sice pomoci mysli ovládat věci, ale jsou to hlavně nešiky a trdla. Nikdy se jim toho v životě moc nepodařilo a hlavně se o to ani moc nesnažily. Před domem na ně čekala limuzína a v ní Howard Kirkman, elegantně oblečen v černém saku s červenou kravatou. Byl to idol holek, dívek, žen, dokonce i babiček. Uvnitř to však byl sobec, náfuka, namyšlenec a hloupý, nesympatický blbec.  

„Dobrý den, dámy, tak co, jak se těšíte do vesmíru?“ Obě dívky přikývly. Byly natěšené ažaž. Určitě je to žůžo, dostat se do vesmíru. Holky nastoupily do limuzíny.

Uplynulo pár hodin a Lída a Edit si oblékaly skafandr. Obě nakráčely do vesmírné lodě. Ozvalo se hlasité odpočítávání. TEN, NINE, EIGHT........ Sestry si plácly a objaly se. SEVEN, SIX, FIVE......... Motor už startoval. FOUR, THREE.......... Plyn byl stoprocentně připraven. TWO, ONE, LETS GO!!!!! Raketa od NASA byla tak rychlá, že po jedné minutě od vzletu byla ve vesmíru a blížila se k planetě Merkur. Merkur je planetka plná překvapení. Tam všichni vystoupili. Ten mazaný lišák Howard zakřičel: „Hlupáci, byl to podvod, já poletím domů a vy tu zůstanete. Nejsem nic než obyčejný podvodník!“ Jen co Kirkman vzlétnul, jeho mikrolet se rozletěl na kusy. Vybouchl. Dobře mu tak, hlupákovi.

LÍDA: „Co budeme dělat?“

EDIT, BEJBYSALÁTEK: „Skočíme!“

Mr. KvětákDrtičDencr: „Zbláznily jste se, vždyť se zabijeme!“

BŮŮŮRÁK OBLABLA: „Máme přece ty padáky, co nám dala LEDOVÁ KAROTKA!“

VŠICHNI: „Kde je KAROTKA?“

LEDOVÁ KAROTKA: „Poslyšte, kamarádi. Dal jsem vám ty padáky, protože jsem už jednou s Howardem cestoval. Taky utekl. Tehdy nám je dal jeden muž, Maxxx Storewarde, a tím nás zachránil. Poslechněte mě a oblečte si ty padáky!“

Padáky byly značky FLY843WINTER. Měly speciální stavbu. Skládal se z následujících částí

1. Dýchací zařízení, které obsahují kyslík (vydrží až 58 dnů)

2. Stříška obsahující padák

3. Shromažďovač oxidu uhličitého

4. Hadice vedoucí kyslík

5. Připevňující řemínek

Na přístroj FLY843WINTER se může připojit až 17 lidí. Kdyby na přístroji byl jen 1 člověk, nejspíš by umřel, protože tíha je nesmírně velká.

A tak naši hrdinové skočili. Celý svět se před nimi točil, bylo jim zle. Ale dobré bylo, že padáko-dýchací stroj zajištoval dýchání a hrdinové nemuseli mít bomby s kyslíkem na zádech. Stala se jedna mala nehoda. BŮŮŮRÁKA OBLABLU málem spálilo Slunce na uhel (ale přežil to). Také málem všichni spadli do černé díry. Seskok byl veliký oříšek. Dá se říct, že je před smrtí zachránil snad zázrak. Najednou je padák začal tlačit výš a výš. Nad nimi létala nějaká raketa. A neponičená! Lída, Edit a ostatní nastoupili. Měli drobné problémy s nastartováním, ale vše dobře dopadlo. Hrdinky i hrdinové měli škrábance, modřiny, BŮŮŮRÁK popáleniny, ale vrátili se zpět do své rodné země.

Uplynulo už 57 let od této příhody. Lída a Edit jsou veterinářky, KAROTKA pěstuje zeleninu Bonduelle, BŮŮŮRÁK A SALÁTEK jsou herci a Mr. Květák? Toho už si nebe vzalo. Stal se z něj významný tanečník.

Lucie Bambušková
Gymnázium Pardubice, Dašická

Lucie Bambušková

Zobrazení: 13868

Hodnocení: 2.0 (1212 hlasů)

 

8. 4. 2014

 
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Lucie Bambušková

Zobrazení: 13868

Hodnocení: 2.4 (452 hlasů)

 

8. 4. 2014