Jak se dělá kniha?

Autor

Tereza Srpová

Na vzniku knih se podílí nejen spisovatelé, kteří je píší, ale také vydavatelé, kteří se starají o jejich výrobu a prodej. Chtěli byste vědět, jak takové vydavatelství funguje, kdo všechno v něm pracuje a co je třeba udělat, aby byla kniha úspěšná? Pokud ano, pak se určitě podívejte na film s názvem Jak se dělá kniha, který pro vás vytvořilo Nakladatelství Fragment.

Pokud jste zkoušeli ve škole vydat sborník, určitě jste se potýkali nejen se samotným psaním textů, ale i s řadou dalších problémů. Jako každý správný vydavatel, i vy jste si jistě kladli mnoho otázek: Jakými ilustracemi texty doprovodit a jak je v knize uspořádat? Jaké písmo zvolit? Jaký název by měl sborník nést? Jak by měla vypadat jeho titulní strana? Kde budete sborník tisknout a jak mu zajistíte čtenáře?

Následující video vám ukáže, jak se s podobnými výzvami poprali profesionálové z Nakladatelství Fragment. Jeho zaměstnanci vám představí celkem 16 profesí, které jsou při vzniku knihy nezbytné. Celým filmem vás bude provázet spisovatel, herec a také vášnivý čtenář Zdeněk Svěrák.

A možná se po zhlédnutí videa rozhodnete, že pokud vám náhodou nevyjde hvězdná kariéra spisovatele, zkusíte své štěstí v některé z nakladatelských profesí. Jaká je vám nejbližší?

Zdroj:

• Fragment: http://www.fragment.cz/stahuj/jak-se-dela-kniha/

Tereza Srpová

Zobrazení: 16815

Hodnocení: 2.1 (986 hlasů)

 

19. 9. 2011

 
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Tereza Srpová

Zobrazení: 16815

Hodnocení: 2.5 (413 hlasů)

 

19. 9. 2011