Na Šotkovinách si můžeš přečíst zajímavé články. Některé z nich napsali tvoji vrstevníci, jiné jsem vytvořil já – Šotek – chytrá hlavička, nezbeda a vtipný chlapík v jedné osobě. A pak tu jsou ještě články od dospěláků, kteří pro tebe tento web připravili. 

Zkus prozkoumat jednotlivé rubriky v levém sloupci a uvidíš, co vše ti Šotkoviny nabízí:

V této části najdeš témata, k nimž nám můžeš posílat svá vydařená dílka (http://sotkoviny.cz/souteze/piste-na-sotkoviny/). Kromě toho se dozvíš, jaké soutěže právě pořádáme.

 

 Ano, ano. I ty se můžeš stát spisovatelem. Stačí, když se podíváš, jaké tipy jsme pro tebe připravili. Dozvíš se třeba, jak psát básničku, aby pěkně zněla (Jak na básničku – 1. díl – Šotek rýmuje), či horor, aby byl správně hororový (Jak napsat horor – 1. díl – Trochu jiná pohádka).

 

Tato rubrika je celá o mně! Pobavíš se nad několika vtipnými historkami z mého života a procvičíš si hlavičku nad hádankami, které jsou součástí každé z těchto příhod. Také ti poradím, jak vytvořit super zábavný čtenářský deník (Šotkův čtenářský deník – 1. díl – Úžasné nápady).

 

Co bude asi tady? No samozřejmě! Tady na tebe čekají rady, které se týkají tvorby školního časopisu. Podívej se např. na článek Jak na reportáž - 1. díl - Mít o čem psát.

 

 

 V této rubrice se můžeš začíst do podařených dílek svých vrstevníků. Hlavně ses tu ale mohl/a pochlubit vším, co se ti povedlo! Tak jako to udělala Adéla Dostálková svým příběhem Polštářek na táboře. Svá dílka můžeš zaslat na emailovou adresu sotek@sotkoviny.cz. Členové redakce je vyhodnotí a ta vydařená posléze zveřejní na našem webu.


Koho by napadlo, že v rubrice Hry a kvízy najdeš… no ano, hry a kvízy. Neboj se potrápit hlavičku. Slibuji, že se zároveň i pobavíš. Zkus třeba kvíz Nechte se otestovat slonem.

 

 

 Zde na tebe čekají tipy na skvělé knížky, které nadchly mě nebo tvé vrstevníky. Monika Kolářová tě například seznámí s dobrodružnou knihou Klub Tygrů. Pokud i ty narazíš na nějakou super knížku, nestyď se o ni podělit s ostatními v diskuzním okénku. Nebo nám pošli na ni recenzi. Jak na to se dozvíš v článku Máte tip na skvělou knížku.


  Nejen můj web Šotkovniny je skvělý. Podívej se, jaké další weby stojí za to navštívit (např. Vyrob si komiks s kocourem Garfieldem).

 

 

Moji kolegové dospěláci pořádají různé skvělé akce pro žáky ze základních škol. Jukni na fotky, které během nich nafotili (Workshop pro redaktory školních časopisů).

 

 

Tady najdeš videa, která nás zaujala. Třeba ta, která natočili kluci a holky z Junior TV Plzeň. Kdo ví, možná tě dokonce inspirují k natočení vlastního videa!


 

Chceš například vědět, které rádio vysílá v jednom kuse pohádky? Pak jsi ve správné rubrice (Poslouchejte pohádky v rádiu).
  • Přispěj svým hlasem do ankety o nejzajímavější téma pro psaní (v pravém sloupci dole).

  • Hodnoť články pomocí smajlíků (ty jsou pod každým článkem).

  • Najdi si další články k jednomu tématu: buď díky štítku (na obrázku výše je štítek Básnička), nebo díky odkazům na související články (na obrázku výše jsou to Jak na básničku – 2. díl – Tipy na bezva rýmy a Jak na básničku – 4. díl – Jak asi tvoří básničky Jiří Žáček?).
  • Přečti si všechny články od jednoho autora. Stačí kliknout na obrázek autora (kreslenou hlavičku nebo fotku) u článku a zobrazí se ti seznam všech jeho příspěvků na webu.


  • Hledej konkrétní informaci, článek, téma. Zadej klíčové slovo do vyhledávacího okénka vpravo na tužce a klikni na lupu.

     

Pozor!!!

Pokud si chceš udělat e-learningový kurz Lenka si poradí!, musíš se na našem webu registrovat. Registrace se vyplatí. Kromě e-learningu si budeš moci stahovat zajímavé přílohy k článkům a dělat si kvízy!

Slibujeme, že údaje, které uvedeš při registraci, nebudeme nikde vystavovat, ani tě nebudeme obtěžovat žádnými spamy. Potřebujeme je pouze proto, abychom prokázali, kolik žáků využívá náš web. Tento web totiž celý zaplatila Evropská unie společně s Českou republikou a my musíme vykazovat, že je web užitečný.

Máš-li ještě nějaký dotaz ohledně těchto stránek, můžeš se obracet na mě, na Šotka (sotek@sotkoviny.cz).

Šotek

Zobrazení: 51176

Hodnocení: 2.0 (873 hlasů)

 

9. 7. 2012