Moje oblíbené místo

Autor

Miroslav Živný

Mým oblíbeným místem je rybník, který se nachází za naší vesnicí. I když je pro každého úplně obyčejný jako každý jiný, pro mě je něco víc. Rád k němu chodím relaxovat. Posadím se na jeho břeh a vše, co mě do té doby trápilo, je hned lepší. Hlava se mi pročistí, každý problém je rázem lehčí jako pírko na vodě.

 

Rybník se nachází uprostřed listnatého lesa. Teče do něj čistý potůček. Padá do něj jako třpytivý závoj, a když zasvítí sluníčko, kapičky dopadají ve tvaru malých barevných drahokamů.

 

Celá hladina se v dáli blýská jako jeden nabroušený diamant. Jen tu a tam ho rozčeří divoké kačeny, které vzlétají do vyhřátého vzduchu.

 

Listnaté stromy, které jsou v létě zelené, ve větru šumí, jako kdyby si povídaly s ptáčky, kteří je obývají. Někdy, tu a tam, se chodí napít k potůčku, který protéká listnatým lesem, skupinka srnek. Pokud je člověk opatrný a trpělivý, tak je i zahlédne. Někdy také můžeme vidět koroptve, bažanty i zatoulaného zajíce. Občas si vezmu na toto klidné místo kamaráda, se kterým si tady povídáme o našich tajemstvích a zažíváme něco čarovného a kouzelného. Přitom si říkáme, jaké by to bylo, kdyby se najednou z vodní hladiny vynořil drak nebo vodní víla.

 

Tohle místo mám moc rád a vždy mi dodá plno energie a nové síly. Při cestě domů se cítím velmi dobře.

 

V zimě zase pro změnu příroda odpočívá a já se jdu jen projít a zkontrolovat své místo. Ve sněhu je vidět jen mnoho stop. Jsou to stopy zajíců, srnek…Toto kouzelné místo nenavštěvuji jenom já, ale i jiní tvorové, kteří mají rádi klid a mír. Na jaře pak vše ožívá a začíná nová kapitola.

 

Miroslav Živný, 8. ročník  šk.r.2009-10

Základní škola a Mateřská škola Strážek

 

Miroslav Živný

Zobrazení: 41917

Hodnocení: 2.5 (1682 hlasů)

Související články:

 

19. 1. 2011

 
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Miroslav Živný

Zobrazení: 42002

Hodnocení: 2.5 (804 hlasů)

Související články:

 

19. 1. 2011