Pejsek Johny

Autor

Michaela Cahová

Ahoj, já jsem pejsek Johny a právě mi začaly letní prázdniny. Celý rok jsem se na ně strašně moc těšil, protože mě čeká báječná dovolená u bazénu a nekonečné lenošení. Ale bohužel jsem první den prázdnin musel strávit u babičky. A tam mě čekala práce na místo toho, abych se válel u bazénu a cpal se paprikovými chipsy a popíjel vychlazenou kolu.

Foto: Michaela Cahová

Po pár dnech u babičky jsem zůstal se svojí paničkou doma a celé dny jsme spolu proleželi v posteli. Sice to nebylo lenošení zrovna podle mých představ, ale pořád lepší než pracovat. A poprvé jsem si tam zkusil sluneční brýle (měl jsem z čeho vybírat, moje panička jich má celkem dvanáct). Po dvou chladných týdnech doma jsem jel se svou paničkou a jejími kamarádkami na tábor v Biskupicích. Každou noc jsem pečlivě poslouchal jejich drby a vtipy. A poslední večer mě moje panička vzala s sebou na diskotéku. Po krásném týdnu stráveném na táboře mě panička vzala na stanování do Ptáčova za jejími kamarádkami. A opět jsem musel poslouchat řeči těch osmi pubertálních holek a to celé ČTYŘI DNY. Ale zato jsem se tam seznámil s novými plyšáky a rychle jsem se s nimi skamarádil. A jelikož kamarádka mojí paničky měla bazén, tak se mi pomalu začal plnit můj sen – lenošení u bazénu.

A tam jsem i poprvé uviděl svoji paničku v plavkách (utrpěl jsem astmatický šok). Pohled to byl i docela vtipný, když jsem viděl, jak těch osm holek utíká v plavkách před vosami a snaží se je zahnat hysterickým řevem. Ale všechno se to obrátilo k lepšímu a strávil jsem celých krásných třicet dní lenošením u bazénu na naší chalupě v Trnavě. Zase jsem si mohl povídat s hračkami sestry mojí paničky a utíkat před psem paniččiny tety. Opět jsem mohl krást mojí paničce buřty přímo z talíře, a tak si i získat večeři na celý týden.

A jako nejlepší nakonec jsem jel do Jihlavy na airsoftovou akci, kde jezdily tanky, terénní auta, vrtulníky a letadla, a všude kolem běhali vojáci s puškami. Připadal jsem si jako německý ovčák za druhé světové války. O takový zážitek by nechtěl přijít žádný plyšový ani opravdový pes.

Až na pár výjimek jsem si tyto prázdniny velmi užil a už se těším na další dva měsíce překrásného léta.

Pozdrav z prázdnin Vám přináší polorozpadlý plyšový pejsek Johny

Tereza Cahová, 8. ročník

ZŠ Benešova 585, Třebíč

Michaela Cahová

Zobrazení: 23986

Hodnocení: 2.1 (979 hlasů)

Související články:

 

18. 10. 2011

 
 

Diskuze: Pejsek Johny

Autor

Michaela Cahová

Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Michaela Cahová

Zobrazení: 23994

Hodnocení: 2.6 (631 hlasů)

 

18. 10. 2011