Třicet šest redakcí školních časopisů, sto třicet redaktorů a tři sta dvacet čtyři redaktorek z řad žáků základní školy; celkem čtyři sta padesát čtyři žáků, kteří získali během uplynulého školního roku průběžné hodnocení a rozhodli se na jeho základě svůj školní časopis vylepšit. Pojďme se podívat na několik dalších zajímavých čísel…

Soutěžící školní časopisy prokázaly v letošním školním roce vysokou kvalitu. V řádném termínu odeslalo své časopisy třicet šest školních redakcí. Osmnácti z nich přiřkla odborná porota certifikát „Kvalitní školní časopis 2012“. Devatenáct školních redakcí se soutěže zúčastnilo poprvé. Čtyři z nich uspěly.

Časopisy k nám dorazily ze všech krajů České republiky. Dokonce i z Prahy, ale ty jsme, bohužel, do soutěže zařadit nemohli. Největší zastoupení měly shodně dva kraje – Moravskoslezský a Středočeský, oba po sedmi školních časopisech.

V závěsu za nimi zůstaly se třemi časopisy kraje Pardubický, Jihočeský, Vysočina a Olomoucký. Dva časopisy jsme obdrželi z krajů Ústeckého, Jihomoravského a Zlínského; po jednom časopise z ostatních krajů - Královéhradeckého, Západočeského, Libereckého a Karlovarského.

Nejvíc certifikátů kvality putovalo od nás na sever Moravy - čtyři; dva shodně na jih Moravy, Olomoucko, Pardubicko a do středních Čech; po jednom jsme odeslali na jih a západ Čech, na Liberecko a Zlínsko.

Vítězům sláva! A poraženým? Myslím, že poraženým se v naší soutěži nemusí cítit nikdo. Redaktoři obdrželi na své snažení pohled odborníků a mají možnost své školní časopisy vylepšit. Školní redakce, které neuspěly nebo nestihly zaslat včas vše potřebné, mohou dodat svá vylepšená čísla časopisů ještě na podzim. Všem držíme palce!

Výsledky redakcí, které dokončily soutěž do 30. května 2012, si můžete prohlédnout v příloze k tomuto článku.

Dalibor Dudek

Zobrazení: 39003

Hodnocení: 2.2 (1871 hlasů)

Související články:

 

19. 7. 2012

 
 
 
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Dalibor Dudek

Zobrazení: 26771

Hodnocení: 2.7 (739 hlasů)

 

19. 7. 2012