Čím je mi kniha 2

Autor

Michal Krajánek

Někdy je dobré zamyslet se nad věcmi, které nás potkávají každý den. Člověk si pak totiž ještě víc uvědomí jejich skutečnou hodnotu. Například zcela obyčejná kniha. Předmět, který si můžeme koupit, nebo zcela zadarmo půjčit v knihovnách, dokáže s naší myslí neobyčejné věci.

Kniha je mi tím, čím je pro někoho film nebo divadlo. Ve své mysli se stávám režisérem celého příběhu. Každé postavě většinou dodávám určité rysy, podle toho, které se hodí k jejímu charakteru. Občas se tedy stane i to, že se například stará profesorka McGonagalová, známá dobrosrdečností a ryzím charakterem, promění v krásnou modelku. Je pozoruhodné, jak odlišná nám připadá filmová verze příběhu. Inu, režíroval to někdo jiný.                

Kniha je mi nejdražším předmětem, který kdy kdo vymyslel. Z pohledu téměř nemyslícího zvířete jenom sedíme a koukáme na podivný předmět a občas se pohneme, abychom otočili stránku. Ze svého pohledu prožíváme ta nejúžasnější dobrodružství, soucítíme s jejich hrdiny a užíváme si tento skvělý pocit. Kniha je podle mě droga, jejíž užívání nám však přináší jenom dobré věci. Přináší mi zaručený relax a pohodu.

Michal Krajánek, 8. ročník

ZŠ Komenského, Týnec nad Sázavou

Michal Krajánek

Zobrazení: 9869

Hodnocení: 2.3 (783 hlasů)

 

14. 7. 2011

 
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Michal Krajánek

Zobrazení: 8725

Hodnocení: 2.6 (380 hlasů)

 

14. 7. 2011