Prázdniny u tety Aničky

Autor

Eliška Řezáčová

Tento příběh se stal o letních prázdninách, které jsem trávila společně se sestřenkou Bárou u naší tetičky Aničky. Celé dny jsme si společně hrály, běhaly po lese a dohlížely na tetiny ovce a kozy, aby se dobře napásly. Občas jsme došly na houby, borůvky nebo maliny.

 

Bylo krásné slunečné počasí a moc se nám u Aničky líbilo. Rády jsme jí pomáhaly a každý večer s chutí poslouchaly její hezké příběhy. Nejvíc se mi líbil příběh o skřítkovi, který opatroval v podzemí velký poklad. Při tetině vyprávění jsem si představovala, že i já objevím poklad. A možná bude právě tady, třeba na zahradě, nebo v blízkém lese. Spolu s Bárou jsme ještě před spaním probíraly, co bychom s pokladem udělaly, komu bychom udělaly radost. Než jsme obě usnuly, umínily jsme si, že se hned druhý den vydáme za pokladem.

 

Ráno nás ale vzbudilo deštivé počasí. Nejprve jsme byly s Bárou zklamané, ale pak jsem dostala nápad. Vydáme se na tetinu půdu. Vždyť i tady by se nějaký poklad mohl ukrývat. Budeme ho společně hledat! A vy se určitě budete divit, ale poklad jsme opravdu našly.

 

Skříně na půdě nás mile překvapily. Byly plné krásných šatů a klobouků. Nevěděly jsme, které si vyzkoušet dřív. Na dně jedné z krabic jsme našly krásnou šperkovnici plnou třpytivých ozdob a korálků. Tak takový poklad jsme opravdu nečekaly. Už jsme si představovaly, co všechno si koupíme, kam vezmeme rodiče na dovolenou, čím uděláme ostatním radost.

 

Obrázek: Eliška Řezáčová

 

Radost z pokladu měla hlavně teta Anička, když jsme jí šperkovnici ukázaly. Byly v ní totiž korálky z jejího mládí, které již dávno oplakala. Neměly sice cenu peněžní, ale pamětní.

 

Eliška Řezáčová, 5. ročník

Základní škola a mateřská škola Lukavice, okres Chrudim

 

 

Eliška Řezáčová

Zobrazení: 18079

Hodnocení: 2.1 (682 hlasů)

Související články:

 

27. 1. 2011

 
 
Vyhledat:
Šotek - Napište mi taky povídku6. 1. 2011 9:30 

To jsem si ale početl! Eliška je moc šikovná pisatelka. To by se mi líbilo, kdyby mi všechny děti poslaly takovou povídku, básničku, pohádku nebo mi napsaly dopis.

«
1/1
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Eliška Řezáčová

Zobrazení: 14609

Hodnocení: 2.4 (421 hlasů)

Související články:

 

6. 1. 2011