V tomto článku vám představíme několik forem účinné reklamy, které můžete využít při propagaci vaší oblíbené školní akce nebo třeba pro zviditelnění vašeho školního časopisu či literárního sborníku.

Pokud je to možné, nabídněte čtenáři a posluchači příběh. Zajímavý, případně vtipný příběh dokáže oslovit mnoho čtenářů. Velmi dobře funguje, pokud příběh zpracujete formou krátkého komiksu (např. o třech obrázcích).

Chcete-li informovat o nějaké zajímavé akci nebo soutěži, můžete to udělat i prostřednictvím rozhovoru s osobou, která akci pořádá. Tento rozhovor otiskněte ve vašem školním časopise. V dalším čísle časopisu je pak dobré úspěšnost akce připomenout např. zajímavou reportáží.

Nejběžnější je však reklama, která má nějaké atraktivní výtvarné či grafické zpracování a liší se od běžných stran časopisu, aby hned upoutala pozornost. Nebo se naopak snaží splynout s obsahem a grafickou úpravou časopisu, aby vyvolala dojem, že se jedná o běžný článek, a vy jste ani nepostřehli, že je vám tímto článkem reklama podsouvána. Ukázky zajímavě graficky zpracovaných reklamních textů naleznete v příloze.

Pokud vaše škola žádný časopis nevydává, pusťte se do tvorby reklamních letáků a plakátů. V tomto případě však pečlivě volte místa, kde budete plakáty a letáky lepit a rozdávat. Podstatné může být i to, jak budou oblečeni kameloti, zda budou mít nějaký kostým, kterým na sebe strhnou pozornost.

Samozřejmě lze zvolit i formu krátkého reklamního videa, které budete šířit mezi spolužáky např. po sociálních sítích. Můžete se pokusit domluvit jeho umístění i na webu školy.

Jestliže máte nějakou zajímavou zkušenost s reklamou na akci školy nebo na školní časopis, podělte se o ní s námi v diskuzním okénku pod článkem.

Přílohy – ukázky reklamních textů:

Mateřídouška, 12/2011:

  • www.sotkoviny.cz

  • Premiéra: Kocour je konečně tady

  • Vánoční soutěž o klávesy

  • Předplaťte si časopis Mateřídouška na rok

  • Předvánoční filmová Lucerna

Čtenář, 6/2011:

  • Rozhovor: Výstava školních časopisů a literárních sborníků

Dalibor Dudek

Zobrazení: 48457

Hodnocení: 2.2 (2062 hlasů)

Související články:

 

1. 8. 2015

 

Pro hlasování je potřeba mít zapnuto cookies

Tyto přílohy jsou přístupné pouze přihlášeným uživatelům. Registrujte se, prosím.
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Dalibor Dudek

Zobrazení: 33706

Hodnocení: 2.7 (818 hlasů)

 

24. 1. 2012