O Stvoření Eris

Ve Velkém prázdnu žil velký bůh Alfaiomega. Rozhodl se stvořit zemi a vytvořil dva syny boha Istara a Mordredora. Ti společnými silami vytvořili povrch, lesy, jezera, hory…

Mordredor vyzvednul velké pohoří stinných hor a Istar velké jezero. Losem si rozdělili země a začali tvořit. Istar vytvořil zemi Omega a umístil tam sobě podobné - čaroděje. Mordredor vytvořil Gornii - království trpaslíků. Byla stvořena říše Moris a na místě zasety semínka Entů. Alfaiomega poslal ze své země elfy. Elfové přinesli světlo z posvátné hory, které Istar vyzvedl na nebe. Poté Mordredor vytvořil člověka. Mordredor byl již na scestí a dal do lidí touhu po bohatství a chamtivost.

Jediné co však na počátku stvoření žilo v té zemi, byla zvěř a elfové, ostatní bytosti spali a čekali na své probuzení. Elfové si zvolili krále Elephonse a usídlili se v Nughwey.

Nastal první rok prvního času a probudili se všechny bytosti. Král trpaslíků byl Enderoph, který začal dolovat vzácná města.

O Volení Krále Eris a počátku Mordredorské války

Bylo na čase zvolit krále celé země. Konal se sjezd králů všech zemí. Král Elephons za elfský lid, král Enderoph za trpaslíky, Oromes za čaroděje a Nachtilos za lidi. Společnými silami vytvořili takzvané siuenty - perly moci. A jednu vládnoucí, která přebývala v trezoru. Zvolili za krále Istara.

Mordredor zarmoucen odešel. V té době poslal dopis Nachtilosovi. Stálo v něm toto: „Veliký králi, jsem tu já, nejvyšší z nejvyšších, tvůj stvořitel, vydej mi své vojsko. Pokud nepřijde celé, prokleji tvůj rod!“ Nachtilos poslal své vojsko. Avšak ponechal si jednoho vojáka na ochranu. V tu do paláce vtrhnul Mordredor v podobě poutníka a zaklel Nachtila v přízrak, který na věky musí sloužit svému pánovi. Mordredor změnil vojsko na démony a zůstal ve východním cípu Empiru (země kde přebývají lidé). Tam, kde jsou lávové hory, postavil si šedou bránu a svojí zemi pojmenoval Nasak.

Tak začala veliká válka v Eris, ale to již je jiná kapitola.

Jakub Solloch

Zobrazení: 26985

Hodnocení: 2.1 (1214 hlasů)

 

20. 12. 2012

 
 

Quenta Eris

Autor

Jakub Solloch

Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Jakub Solloch

Zobrazení: 26985

Hodnocení: 2.6 (657 hlasů)

 

20. 12. 2012