Babička chodila do základní školy do Věstína. Učebna byla jedna velká třída, kam chodili žáci od prvního do pátého ročníku. Za třídou byl kabinet s učebními pomůckami.

 

Třída se vytápěla železnými kamny, ve kterých se topilo dřevem nebo uhlím. Ve třídě stály tři řady lavic se sklopnými židlemi. Před lavicemi byly dvě černé tabule, umyvadlo a stolek se židlí pro učitele. Na stěnách učebny visely obrazy a nástěnky. Psalo se perem, které se namáčelo do inkoustu. Učebnice i sešity se rozdávaly vždy na začátku roku.

 

Před školou bylo malé hřiště, kam se chodilo v hodinách tělocviku cvičit. „Za školou se nacházela zahrada, kde jsme se učili pěstovat zeleninu. Často jsme chodili na výlety do okolní přírody a poznávali různé druhy rostlin a živočichů. Na jednom výletě jsme sbírali houby. Rozdělali jsme oheň, houby jsme očistili a dali dusit do kotlíku nad oheň. Vše se připravilo na praženici. Ochutnávali jsme, zda je to dobré. Jeden z chlapců sebral ze země jehličí a hodil je do kotlíku, prý aby pokrm měl správnou chuť. To nás ale neodradilo a snědli jsme tuto výbornou praženici i s jehličím,“ vzpomíná babička.

 

Martin Musil, 4. ročník

Základní škola a Mateřská škola Strážek

Martin Musil

Zobrazení: 37963

Hodnocení: 2.5 (1781 hlasů)

Související články:

 

20. 1. 2011

 
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Martin Musil

Zobrazení: 37552

Hodnocení: 2.6 (942 hlasů)

Související články:

 

20. 1. 2011