Zážitek pro štěně

Autor

Milada Dvořáková

KYKYRYKÝ!
Už to začíná!
Pohádka o dvanácti kapitolách

ZÁŽITEK PRO ŠTĚNĚ

1. kapitola: „Narození“

To bylo tak, starat se o psa není žádná legrace. Ale starat se o psa jménem Iris, byla legrace. Jednou se jí narodilo malé štěně. Byla to holka. Dali jí jméno Ťapka. Bylo to krásné štěně a bylo roztomilé. Co teď s tím? To je jednoduché, budeme se o něj starat. To je nápad! „ Iris, pojď sem!“ Iris jde. A co to? Jde za ní Ťapka.

2. kapitola: „Ťapka se učí“

„Ťapko!“, povídá Iris, „dnes se budeme učit, jak chytat veverky. Nejdřív vylezeš na strom, potom štěkneš, pak ji honíš a skáčeš z větve na větev.“ A Ťapka povídá: „ Vážně?“ „Ano“, povídá Iris. „ A teď to zkus.“ Ťapka vylézá na strom, potom štěká, pak jí honí a skáče z větve na větev. Ale ne! Ťapka padá! Iris běží a chytá ji do tlapek. „To bylo o vlásek,“ povídá Iris.

3. kapitola: „Ťapka se ztratila“

Jednou se Ťapka šla podívat do města. „Kdo to je?“, povídá. „Už to vím, to je moje sestra jménem Fanynka“ vykřikne Ťapka. „Ahoj Ťapko, jdeš se projít?“ „Ano, jdu se projít“. „Tak ahoj“. „Ahoj!“ A za pár minut …(pomlka). „ Kde to jsem? A co je to za les? Hááá! Že já jsem se ztratila.“ Ano, ztratila.

4. kapitola: „Divný hlas“

Ťapka bloudí lesem. A co to slyší? „Neboj se, Ťapko!“ „ A kdo jsi?“ „Já jsem hlas přírody a dostanu tě ven.“ Zanedlouho byla Ťapka venku.

5. kapitola: „Temná noc“

Když nastala noc, lehla si Ťapka pod strom. A co to slyší? Hů, hů, hů. „Co to bylo?“ „To byla jen sova“, povídá hlas přírody. Celou noc se ozývaly divné zvuky a hlas přírody pořád odpovídal na otázky a říkal, co je to za zvuky.

6. kapitola: „Návrat domů“

Ťapka bloudí po ulici. Najednou potká svého bratra jménem Ron. Ten povídá: „ Ahoj Ťapko, pojď, vrátíme se domů. “ „Přesně to já mám v plánu.“ Pak přeskočí plot a jsou doma. Iris a Fanynka se přivítají. Iris povídá: „Běžte se sbalit. Zítra půjdeme najít tátu. Jmenuje se Arik. A Fanynka povídá: „Tak na co ještě čekáme? Jdeme si sbalit.“

7. kapitola: „Výlet do hor“

Když nastal den, vydali se pejskové do hor. Ťapka pak vykřikne: „Támhle je táta!“ Ale začne se kutálet kamení. Ťapka a její máma Iris uhnuly, ale Rona a Fanynku – ty kameny zavalily. Ťapka a Iris utíkají pro Arika.

8. kapitola: „Záchrana“

Arik, Iris a Ťapka už odklidili kameny a všichni budou cestovat se svým tátou. Z ničeho nic Ťapka najde kámen, kousne do něj a vyrostou jí křídla. Ťapka se diví: „Jak se to stalo?“ A Iris řekne: „Já sama nevím, ale teď můžeš lítat.“ Ťapka vykřikne: „Jupíí!“ Zkusí lítat. Vida, jde jí to.

9. kapitola: „Fanynka dostane kámen“

Ťapka letí a zahlédne kámen. Letí dolů, ten kámen si dá do batohu. Pak letí za ostatními, ale Fanynka se zamotala do trní a nemůže se vymotat. Ťapka najde provázek, uváže ho kolem pasu sobě i Fanynce. Vytáhne ji a dá jí kámen. Fanynce narostou křídla a vykřikne: „ Jupí! Tak už umím lítat. A vzlétne do oblak.“

10. kapitola: „Kouzelná moc“

Ťapka a Fanynka letí k nebi. Potom Ťapka povídá: „Kdybych tady tak měla peníze.“ Z ničeho nic, když Ťapka natáhne tlapičku, objeví se hned před ní peněženka. V tu chvíli Ťapka a Fanynka zjistí, že mají kouzelnou moc. Pak najdou tři kouzelné kameny. Dají je Iris, Arikovi a Ronovi. Ti se pak promění a Ťapka s Fanynkou jim řeknou o kouzelné moci a oni to zkusí. A vida, jde jim to.

11. kapitola: „Poslední cesta“

Celá psí rodina letí do oblak. Dole je hromádka, vedle ní je obchod. Ťapka si tam koupila 10 věcí.

12. kapitola: „Nový domov“

Ťapka najde město v nebi. Začne tam stavět dům. Pak přiletí celá psí rodina i s kamarády a ubytuje se tam.

ZAZVONIL ZVONEC A CELÉ NAŠÍ POHÁDKY JE KONEC

Milada Dvořáková, 2. ročník
ZŠ v Týnci nad Sázavou

Milada Dvořáková

Zobrazení: 26536

Hodnocení: 2.1 (1192 hlasů)

Související články:

 

21. 11. 2012

 
 

Zážitek pro štěně

Autor

Milada Dvořáková

Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Milada Dvořáková

Zobrazení: 26568

Hodnocení: 2.6 (606 hlasů)

 

21. 11. 2012